Ponuka všetkých typov sadrokartónových prác

Už 14 rokov sa zaoberáme skrášľovaním interiérov a plníme aj tie najnáročnejšie požiadavky našich zákazníkov. Ak plánujete výstavbu alebo rekonštrukciu vášho bývania a požadujete kvalitu za prijateľnú cenu , tak ste u nás správne.

Sadrokartonova priečka

Sadrokartonova priečka Sadrokartonova priečka

Sadrokartónová priečka je často najrýchlejším riešením delenia priestoru v interiéroch. Sadrokartónovú priečku tvorí oceľová konštrukcia.Veĺkou výhodou je jej nizká hmotnost, okamžitá použitelnosť a vkladanie inštalácie ako rozvody elektrické,voda,plyn,kurenie.........

Z hľadiska akustiky bytov sadrokartónové priečky plnohodnotne nahrádzajú klasické, t. j. murované typy priečok a v mnohých prípadoch akustické vlastnosti murovaných priečok prevyšujú, čo samozrejme závisí od typu a skladby konštrukcie. Pri rovnakej hrúbke môžu mať lepšie zvukovoizolačné vlastnosti ako murované priečky. Dokážu zlepšiť zvukovoizolačné vlastnosti, čo znamená, že tieto systémy sa veľmi často využívajú napríklad na zlepšenie existujúceho stavu konštrukcie.

Ak by sme sadrokartónové priečky hodnotili z hľadiska akustiky, nie je podľa môjho názoru žiadny problém. Problém nastáva skôr z hľadiska vnímania konštrukcie. Aj keď vieme, že sadrokartónová medzibytová priečka musí spĺňať bezpečnostnú podmienku, ktorú vieme veľmi jednoducho splniť vložením oceľového plechu do konštrukcie, stále ostáva v ľuďoch ten „nepríjemný“ pocit najmä pri poklepaní na sadrokartónovú stenu, že stena nie je pevná, a teda bezpečná. Myslím si, že tento pocit má mnoho ľudí, ktorí z tohto dôvodu preferujú skôr medzibytové priečky z murovaných prvkov. Napriek týmto faktom, nevidím dôvod, aby sadrokartónové priečky požadovaných bezpečnostných a akustických vlastností neboli použité ako medzibytové steny. Osobne ich odporúčam.

Sadrokartónové priečky spĺňajú tepelno a zvukovo izolačné požiadavky. Majú vynikajúce požiarne ochranné vlastnosti.

Sadrokartonova priečka Sadrokartonova priečka Sadrokartonova priečka
Jednoduchá priečka, jednoduché opláštenie
požiarna odolnosť 15-60 min.
Jednoduchá priečka, dvojité opláštenie
požiarna odolnosť 60-90 min.
Jednoduchá priečka, trojité opláštenie
požiarna odolnosť 120 min.
Sadrokartonova priečka Sadrokartonova priečka Sadrokartonova priečka
Dvojitý raster, dvojité opláštenie
inštalačna priečka
Jednoduchý raster, dvojité opláštenie,
dvojitý plech bezpečnostné priečka
Dvojitý raster, dvojité opláštenie
požiarna odolnosť 60-90 min.

Naša ponuka sadrokartónový prác

Všetko o sadrokartóne
Sadrové omietky
Sadrokartonove predsadenie stien
Sadrokartonove podkrovie
Sadrokartónové podhľady
Sadrokartonove lepené steny
Sadrokartonova priečka
Kazetové podhľady
Bytové Jadra
RGB Led osvetlenie sadrokartónov
Používame výhradne certifikované produkty
Rigips 4PROfesional

Novinky